Kapalı Oyun Alanı Güvenliğinin Önemi

Kapalı Oyun Alanları, çocukların hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları anılar yarattıkları macera, neşe ve hayal gücü yerleridir. Ayrıca Trambolin parkları çocukların tüm enerjisini tüketebilecekleri yerlerdir. Her şeyden önce, güvenli olmayan ekipman kullanarak veya aptalca bir şey yaparak kazanılan çeşitli çarpma ve sıyrıkların hatırlanması yerine bunların mutlu anılar olmasını sağlamalıyız.

Tehlikelerin kontrol edilmesi

Kapalı bir oyun alanına veya trambolin parkına geldiğinizde, ister birinci ister ellinci kez olsun, çevrenizi ve ayrıca çocuklarınızın oynayacağı ve atlayabileceği tüm alanları kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın. Küçük parmakların sıkışabileceği menteşeler gibi tehlikeli veya eskimiş ekipmanı arayın. Parkın yüzeyini kontrol edin; kauçuk, kum ve talaş düşmeler için iyi bir yastıklama sağlar ve her bir ekipman parçasının bir metreden fazla ötesine uzanmalıdır (salıncaklar için daha fazla). Ayrıca, korkulukları olmayan herhangi bir yüksek ekipman için de tetikte olun.

Çubuklar, keskin hedefler gibi takılma tehlikelerini ortadan kaldırın. Ayrıca, ekipman parçaları arasındaki boşlukların ya çocuğunuzun tüm vücudunu sığdıracak kadar büyük ya da hiç giremeyecek kadar küçük olduğundan emin olun. Hiç kimse sadece kafasını sıkıştırmak için bir boşluğun yarısını sıkıştırmayı sevmez.

Çocuğunuzun güvenle oynamasına yardım edin

Kapalı bir oyun alanında ve trambolin parkında herhangi bir potansiyel tehlike görürseniz, bunları çocuğunuza açıklayın, böylece nelerden kaçınmaları gerektiğini bilirler. Ayrıca, çocuğunuzun kapalı oyun alanına ve trambolin parkına getirebileceği tehlikeleri de onlarla birlikte ortadan kaldırdığınızdan emin olun. İpleri, büzme iplerini ve kask kayışlarını atlamak ekipmana takılabilir, bu yüzden onları çıkarın veya içeri sokun.

Çocuklar sınırlarını zorlamayı severler, ancak çoğu zaman bu sınırların ne olduğunu bilmezler. Çocuğunuzu oynarken izleyin ve yaşına uygun ekipmana yönlendirin. Genel bir kural olarak, testere, itfaiye direkleri, kemerli tırmanıcılar, zincir ve kablo yürüyüşleri ve kütük ruloları, yürümeye başlayan çocuk oyun ekipmanı olarak uygun değildir.

Oyun alanı güvenlik uzmanlarına danışın

12 yılı aşkın kapalı oyun alanı ve trambolin parkı inşa etme tecrübemizle Bursapark olarak heyecan verici, yenilikçi, kullanımı güvenli ve uzun ömürlü ekipmanlar üretiyoruz. Kapalı oyun alanı ekipmanımız birçok farklı varyasyonu ve ayrıca elektronik etkileşimli oyunları içerir, böylece çocuklarınız ilgi alanları ne olursa olsun içinde harika zaman geçirebilirler. Sizler için eğlencenin ciddi tarafıyla ilgileniyoruz, böylece sadece harika anılar yaratmaya odaklanabilirsiniz. Güvenlik, kapalı oyun alanı ve trambolin istiyorsanız, en iyi adresiniz, tüm üretimin EN-1176 kalite normlarına uygun olduğu Bursapark’ı seçmektir. Ürünlerimizi Dünya çapında satmamız için bu normlar zorunludur. Çünkü hep çocuklarımız gibi Kapalı Oyun Parkı ve Trambolin Parkında kimin oynadığını düşünüyoruz.