Bir çocuk için kapalı oyun alanı neden önemlidir?

Oynamak, bir çocuk için en eğlenceli şeydir. Ne yazık ki, bu günlerde kapalı mekan etkinlikleri çoğu zaman bilgisayar oyunları, TV, Konsol Oyunları veya diğer video oyunları olarak kabul ediliyor. Elbette bu oyunlar eğlenceli olabilir. Ancak bazı eksikler olduğunu düşünüyoruz. Eğlenceli olabilir, iletişim kurabilir ve çocuklar arkadaş edinebilir. Aslında parkta oynamak çocuklar için çok sağlıklı. Aynı zamanda içeride ve dışarıda oynamak bir çocuk tarafından istenen bir durum olabilir.

Neden?
Aslında, her birimiz nedenlerini açıkça anlayabiliriz. Çocuklar dışarıdayken farklı seviyelerde yaşayabilecekleri her türlü maceraya katılabilirler. Temiz havada nefes alabilecekleri ve korkusuzca çılgınca koşabilecekleri doğal bir dünya ile karşı karşıya kalırlar. Ancak, özellikle soğuk veya çok sıcak günlerde dışarıda oynamak her zaman mümkün değildir. Bu soruna çözüm için kapalı oyun parkları, kapalı eğlence parkları, kapalı oyun alanları, trambolin parkları, soft oyun alanları ve daha birçok kapalı oyun merkezi akıllara gelir. Bu kapalı oyun alanlarında çocuklar, bilgisayar oyunları gibi kapalı alan aktivitelerinde katılamayacakları eğlenceden fazlasını alırlar. Ayrıca, bu kapalı oyun alanlarındaki oyun sistemleri, çocuklar için açık hava oyunlarının bazen başaramayacağı eğlence ve egzersizler sağlayabilir. Burada, kapalı oyun alanlarının çocuklar için getirebileceği iyi aktivitelerden bazılarını listeliyoruz. Kapalı oyun alanlarındaki kapalı alan aktivitelerinin birçok avantajı vardır ;

Yeni deneyimler
Çocuklar bu kapalı oyun alanlarının tadını çıkarırken, daha önce görmedikleri, onlara yeni deneyimler getirecek bir şeyle her zaman tanışabilirler. Normalde çocuklar sadece eğlenmekle kalmaz, aynı zamanda kapalı oyun alanında top havuzu, trambolin, kaydırak, Ninja parkuru veya basit kum çukurları gibi birçok yeni şeyi tecrübe edebilirler. Bazen, bu kapalı oyun alanları çocukların oyun oynamasını veya meslek rol model olmasını sağlayabilir. Çocuklar gerçek hayattaki bir işi canlandırırken, gelecekte farklı durumlarla başa çıkmalarına yardımcı olan yeni deneyimler kazanacaklar. Ayrıca, kazanılan bu deneyimler çocukların sadece güçlü sosyal beceriler geliştirmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onlara daha fazla özgüven kazandırabilir.

Yaratıcılık
Kapalı oyun alanları çocukların yaratıcılığını teşvik edebilir. Örneğin, bu kapalı oyun alanlarındaki etkinlik evlerindeki rol yapma oyunları, çocukların gerçek hayatın farklı karakterlerini taklit etmelerini sağlar. Bazen çocuk bireysel olarak bir rol yapma oyunu oynayabilir. Çoğu rol yapma oyunu, çocuklar oyunu tamamlamak için başkalarıyla birlikte çalışmak zorundadır. Güvenli ve sağlıklı bir oyun ortamı Kanepede TV izlerken dalarken, çocuklarınız sağlıklı bir yaşam tarzı için yeterli fiziksel aktivite yapamazlar. Bu durum, çocukların aktif iç mekan aktiviteleri ile kendilerini şımartabilecekleri kapalı bir oyun alanında daha iyi hale gelecektir. Spor ve fiziksel kampanyalara kaydolduktan sonra, küçük çocuklar sağlıklı bir şekilde oynamak için bol bol boş zamana sahip olacaklar. Bu arada kapalı parklarda oynamak dışarıda olmaktan çok daha güvenli bir oyun ortamı yaratacaktır.

Bir yandan, çocuklar dışarıda oynarken, her an bir tehdide dönüşebilecek öngörülemeyen ve kontrol edilemeyen birçok faktör vardır. Öte yandan, kapalı oyun ekipmanları genellikle dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yapılır. Özellikle kapalı oyun alanlarında genellikle küçük çocukların gözetimsiz bırakılmaması için yumuşak oyun ekipmanları bulunur. İstediğiniz zaman başlayın Tam olarak nerede yaşıyor olursanız olun, her zaman aşırı soğuk veya sıcak günlerle karşılaşabilirsiniz. Bu zor günler nedeniyle çocuklar, dışarıda yapılacak aktivitelere gitmek yerine evde kalmaya zorlamak zorunda kalıyorlar. Bununla birlikte, sağlıklı yaşam tarzlarını inceleme alanındaki profesyoneller, çocuklar için en az 60 dakikalık egzersiz önermektedir. Sadece yeterli egzersizle çocuk sağlıklı bir şekilde büyüyebilir. Bu noktada kapalı bir oyun alanı, hava şartlarına dayanıklı özelliği ile bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

Kapalı bir eğlence parkında çocuklar, dışarıdaki hava durumuna bakılmaksızın her zaman her türlü iç mekan etkinliğinin tadını çıkarabilirler. Aktif Açıkçası, bilgisayar oyunları yerine aktif iç mekan aktiviteleri oynamak çocukların daha aktif olmalarına yardımcı olacaktır. Aslında, oyun alanlarında iç mekan aktivitelerinde oynamak çocuklara çok fazla fiziksel çaba sağlayacaktır. Çocuklar sık sık çeşitli kapalı mekan aktivitelerine katılırlarsa, her zaman sağlıklı bir kiloda kalabilirler. Yıllar sonra, bu çocuklar bu iç mekan aktiviteleri sayesinde aktif ve sağlıklı kalabilirler. Sonuç Bu faydalara baktığımda, zihninizde net bir yargıya sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum. İlgili araştırmalara göre 1 günde bir çocuğun en az 60 dakika egzersiz yapması gerekiyor. Bu nedenle ve daha birçok sebepten dolayı Kapalı Oyun Alanları eğlence sektörü için yükselen yıldızdır.